Paaugstināts muskuļu tonuss zīdaiņiem: cēloņi, simptomi, ārstēšana
20. februāris, 2016 pl. 9:18,
Nav komentāru

Medicīnas statistika parāda, ka deviņiem no desmit zīdaiņiem ir izmainīts muskuļu tonuss, parasti tas ir paaugstināts.
Jaundzimušo muskuļu stāvokli var ietekmēt pastiprināta atsevišķu galvas smadzeņu centru darbība, kuri atbild par muskuļu tonusu.
Muskuļu hipertonusu var ietekmēt sekojoši faktori: smadzeņu audu bojājums grūtniecības laikā, ko izraisa lietotie medikamenti, pārslimotās vīrusu saslimšanas, smēķēšana, grūtas, ilgas vai straujas dzemdības, paaugstināts intrakraniālais spiediens zīdainim.
Kakla, plecu joslas, roku muskuļu tonusu var paaugstināt zīdaiņa nepareiza pacelšana un nolaišana uz horizontālas virsmas, stipra un bieža barības atgrūšana.
Rumpja un kāju muskuļu hipertonuss rodas, ilgstoši nēsājot zīdaini asimetriskā pozā; guļot un barojot tikai no vienas puses. Pastiprināta vēdera pūšanās un kolikas var izraisīt kāju muskuļu palielinātu sasprindzinājumu.
Simptomi paaugstinātam muskuļu tonusam:
- embrija poza, galva atliekta uz aizmuguri
- rokas piespiestas pie ķermeņa, elkoņi saliekti, plaukstas saspiestas dūrītēs
- rokas iztaisnotas gar sāniem
- kājas gūžu locītavās saliektas, pēdas ieņem pusmēness formu
- līdz divu mēnešu vecumam ļoti labi notur galvu
- līdz divu mēnešu vecumam periodiskas velšanās epizodes
- guļot uz muguras ķermenis ieņem pusmēness formu
- galva visu laiku noliekta vai pagriezta uz vienu pusi
Zīdaiņu osteopātiskā ārstēšana dod ļoti labu efektu muskuļu hipertonusa mazināšanai. Lai noteiktu paaugstinātā muskuļu tonusa cēloņus, osteopāts sākumā izmeklē bērna galvu, mugurkaulu, vēderu un locītavas, pēc tam veic korekciju( 30-40 min, procedūras ilgums ir ļoti individuāls), bērnam ārstēsanas process nav sāpīgs un parasti pietiek ar 1-2 procedūrām.