Pāriet uz galveno saturu
  • LAT
  • RUS
www.osteopatijaberniem.lv
  • Sākums
  • Raksti
  • Cenas
  • Par sevi
  • Kontakti

Aizcietējumi zīdainim

22. janvāris, 2016 pl. 19:37, Nav komentāru

Aizcietējums - problēma, kas var parādīties jebkurā vecumā,  arī zīdaiņu vecumā. Tiek uzskatīts, ka aizcietējums ir visizplatītākā kunģa - zarnu trakta problēma bērna vecumā. Zīdainim vēdera izejas biežumu un konsistenci nosaka barošanas veids. Jaundzimušajam, kas tiek barots ar krūti, vēdera izejas biežums var sakrist ar barošanas reizēm, t.i., 2 - 4 - 5 reizes diennaktī. Fēces ir mīkstas un dzeltenas krāsas. 4 - 6 mēnesī, kad uzsāk mākslīgu piebarošanu, fēces kļūst cietākas , vēdera izejas biežums ir 1- 2 reizes dienā. Ja vēdera  izeja ir retāka kā 1 reizi dienā un pēc 6 mēnešu vecuma 3 reizes nedēļā un retāk, tad var runāt, ka zīdainim ir aizcietējums. Aizcietējums ir arī tajos gadījumos, ja vēdera izejas biežums ir atbilstošs vecumam, bet katra defikācija notiek ar spiešanos, raudāšanu, fēces ir sīki fragmentētas, cilindrisku formu. 

Ir hipotēze, ka aizcietējumu problēmu zīdaiņiem rada nespēja koordinēt intrabdominālā spiediena pieaugumu un iegurņa muskuļu relaksāciju. Problēmas ar vēdera izeju var izsaukt dzemdību trauma, somatiskas disfunkcijas galvaskausā, mugurkaula skriemeļos, krusta kaulā, gremošanas sulu traucēta izdale (žults, aizkunģa sulas) 12 - pirkstu zarnā, resnās un tievo zarnu gludās muskulatūras paaugstināts tonuss. Šajos gadījumos labus rezultātus dod osteopātiska ārstēšana.
Mājas apstākļos var uzlabot vēdera izeju sekojošā veidā:
Plaukstu saliec laiviņā, maigi iegremdē to kreisajā vēdera pusē, tuvu zarnukaulam, fiksējot resnās zarnu un nedaudz to iestiepjot virzienā uz labo plecu. Uzdevums - noturēt roku šajā pozīcijā, kamēr bērns veic spontānas kustības ar kājām, līdz plauksta sajūt šī reģiona audu atbrīvošanos.

Otrs paņēmiens kā atbrīvot vēderu, kad plaukstu uzliek šķērsām uz zīdaiņa vēdera, tā, lai tā aptvertu visu vēderu. Maigi iegremdējot plaukstu  audos, novērtē kurā daļā ir jūtams lielāks sasprindzinājums. Viegli pagriežot plaukstu pulksteņrādītāja virzienā, līdz sajūt barjeru kustībai, plaukstu griež pretēji pulksteņrādītājam līdz  barjerai. Plaukstas kustību veic līdz atslābst sasprindzinātās vēdera daļas. Masāžas kustības nedrīkst traucēt zīdaiņa kustībām un elpošanai.


Lai vēders procedūras laikā labāk atslābtu, būtu vēlams pieturēt abas kājiņas no apakšas saliektā pozīcija. Ar zīdaini strādājam starp ēdienreizēm, citādi darbības ap vēderu var veicināt atgrūšanu.
Ja augšminētie pasākumi nedeva vēlamo efektu, tad būtu vēlams griezties pie osteopāta, jo iespējams problēma ir galvaskausā vai mugurkaulā, kuru radījusi pēcdzemdību trauma. Varbūt būs nepieciešama specifiska iekšējo orgānu atbrīvošana. Ja problēma ir saistīta ar grūtām dzemdībam, tad parasti ir nepieciešamas 1-2 osteopātiskas procedūras.

Nav komentāru

Komentēt







Jaunākie ieraksti

  • Paaugstināts muskuļu tonuss zīdaiņiem: cēloņi, simptomi, ārstēšana
    20. feb. 2016
  • Bērns staigājot liek pēdas uz iekšu. Ko iesākt?
    4. feb. 2016
  • Aizcietējumi zīdainim
    22. jan. 2016
  • Zarnu kolikas zīdainim
    10. jan. 2016
  • Galvas deformācija zīdainim
    20. nov. 2015
Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.